Informace pro cestující Air Cairo

Zavazadla:
příruční zavazadla: max. 7 kg nepřesahující rozměry 56x45x25 cm 
odbavené zavazadlo: max. 1 kus odbaveného zavazadla do 23 kg na osobu, celkový součet rozměrů nemůže přesáhnout 158 cm.  

Nadváha zavazadel je zpoplateněna částkou 5 EUR za každý kg nadváhy. 
Sportovní vybavení  je zpoplatněné částkou 50 EUR pro jeden kus a směr a mělo by být zarezervované předem. 

Odbavení na letišti:

Odbavení na letišti je zdarma. Odbavovací přepážky se otevírají dvě hodiny před odletem a zavírají se hodinu před odletem. V případě pozdního příchodu k odbavovací přepážce negarantujeme přijetí k přepravě.

Servis na palubě:

Na palubě je zdarma podáváno teplé jídlo včetně nealkoholických nápojů, kávy a čaje.Palubní prodej (cigarety, alkohol není k dispozici). Posádka hovoří arabsky a anglicky.

Podmínky vstupu do země:
občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě, Marsa Alam, Sharm El Sheik atd. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. Více informací o vízové povinnosti se dozvíte na následujícícm odkaze: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/egypt/cestovani/visa.html

Cizí státní příslušníky prosíme, aby se informovali o podmínkách vstupu do Egypta na příslušném zastupitelském úřadě. Upozorňujeme státní příslušníky ze zemí mimo Schengenský prostor, že letecká společnost nepřebírá zodpovědnost za škody vzniknuté nedodržením vízových a vstupových podmínek.

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.


  
Informace pro cestující Air Cairo
Flotila Air Cairo
Hurghada
27,4°C
jasno
Informace pro cestující Air Cairo
Marsa alam
Informace pro cestující Air Cairo
Hurghada
Informace pro cestující Air Cairo
Sharm El Sheik
Novinky
Dne 7.5.2020 bylo oznámeno strategické spojení Air Cairo a EGYPTAIR, které přinese spolení flotily a integraci letové sítě těchto dvou leteckých společností.
Informace pro cestující Air Cairo
Vlastníkem webových stránek je zastoupení Air Cairo v České republice a na Slovensku.
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo