Air Cairo   /   Letecká společnost Air Cairo

Letecká společnost Air Cairo

Letecká společnost Air Cairo byla založena roku 2003 a jejím cílem bylo již od počátku provozovat charterové lety mezi Egyptem, Evropou a oblastí Zálivu. Jako jedna z mála společností v Egyptě je hrdým držitelem certifikátu provozní bezpečnosti IOSA vydávaným IATA, jejímž je členem, a striktně se řídí předpisy a standardy stanovenými ICAO.

V roce 2013 se společnost Air Cairo transformovala na nízkonákladového dopravce, ze kterého se postupem času vyprofilovala na klasického dopravce, jenž v současné době disponuje flotilou 13 nejmodernějších airbusů A320,321 včetně 4 Airbusů A320neo a 1 typu ATR 72-600 pro vnitrostátní lety.

Air Cairo nabízí pravidelné přímé lety z Prahy a Bratislavy do Hurghady a  s kapacitou letadel 109 -186 cestujících v konfiguraci pouze turistické třídy. Nabízí komfortní časy odletů pro klienty do i z destinace. Cestující mají automaticky nárok až na 1 kus odbaveného zavazadla o váze 23 kg, 1 kus příručního o váze 7 kg a drobné občerstvení (lehký snack a voda). Váhový limit se řídí zakoupeným tarifem, pozor existují promo tarify i bez kufru.

V rámci rozšiřující se letové sítě letecké společnosti, která má své báze v Hurghadě a Sharm El Sheiku, mohou cestující využívat spojení nejen do Evropy, ale také na Blízký východ a Kavkaz.

Do roku 2021 vstoupila společnost Air Cairo s tím, že chce prosadit více na trzích také v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Beneluxu. Cílem je posílit cestovní ruch v Egyptě na úroveň před pandemií.

Proč s Air Cairo do Egypta


1) Váhový limit - až 1 kus odbaveného zavazadla do 23 kg na osobu + 7 kg příručního zavazadla zdarma
Ověřte si zakupovaný tarif vaší letenky (existují i promo tarify bez kufru)
2) Lehké občerstvení na palubě včetně nealkoholického nápoje.
3) Flexibilní možnosti letenek - jednosměrné letenky, letenky s návratem na jiné letiště apod.
4) Atraktivní časy odletů i návratů, moderní flotila Airbusů včetně typů NEO a ATR
5) Skvělé cenové podmínky pro přepravu golfových bagů, potápěčského vybavení apod.


Flotila Air Cairo - celkem 31 letadelAirbus A320-214, A320neo, ATR 72-600, Embrear-190

- Airbus 176-189 sedadel v jediné konfiguraci pouze pro turistickou třídu
- středně dlouhé mezinárodní lety
- ATR 72-600 využívám pro vnitrostátní lety
- Embraer 190 v konfiguraci 109 sedadel

Fotogalerie

1/16
 
Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo Air Cairo
 
 
Nabídky 2024
Letenky Air Cairo
Ceny zpátečních letenek již od


 
Výše uvedené ceny v ekonomické knihovací třídě jsou v CZK platné ke dni 24.03.2024. Cena od - je včetně servisního poplatku.

Ceny jsou orientační včetně tax, v nejnižší knihovací třídě. Taxy se mění dle kurzu koruny a zahrnují servisní poplatek. Let do Káhiry je přes Hurghadu.

Počet míst je limitován. Vždy vám zajistíme ty nejlepší ceny, které jsou pro daný let dostupný.
Flotila Air Cairo
Hurghada
36,1°C
oblačno
Marsa alam
Hurghada
Sharm El Sheik
O nás
Letecká společnost Air Cairo byla založena roku 2003. Cílem vzniku letecké společnosti bylo provozovat charterové lety mezi Egyptem, Evropou a oblastí zálivu.
Vlastníkem webových stránek je zastoupení Air Cairo v České republice a na Slovensku.
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo