Air Cairo   /   O destinaci

O destinaci

EGYPT

Je zemí s bohatou historií, kde se střetává dávná minulost s moderní civilizací. Starověkou dobu faraónů připomínají zejména pyramidy v Gíze, chrámy v Abu Simbelu, Luxoru a Karnaku. Moderní svět představuje několikamilionové hlavní město Káhira. Egypt je ideálním místem také pro milovníky potápění, koupání a opalování. Pláže jsou písčité, moře průzračné a zářivě modré. Fascinující podmořský život skýtá tisíce druhů rybek, korálů a dalších vodních živočichů. Egypt neoplývá jen podmořskými krásami, nachází se zde také rozsáhlé pouště a nekonečné písečné duny.

Hlavní město Egypta Káhira se rozkládá v severovýchodní části země, na řece Nil, která rozděluje město na dvě části. Na východním břehu řeky se rozkládá nejstarší část města se starověkými památkami, západní část se vyznačuje moderní architekturou a budovami. Káhira nabízí svým návštěvníkům pyramidy v Gize, poslední ze sedmi divů světa, včetně největší Choopsovy a nejzajímavější Chefrenovy pyramidy. Za návštěvu stojí také Egyptské muzeum s Tutanchamonovým pokladem a slavnými mumiemi a citadela - někdejší sídlo panovníků Egypta s Alabastrovou mešitou. Nelze vynechat ani koptskou čtvrť, což je nejstarší čtvrť Káhiry, kde žijí lidé dodnes vyznávající křesťanství a označující se za vzdálené potomky původních Egypťanů.

HURGHADA
je nejznámější a nejoblíbenější turistické středisko na pobřeží Rudého moře. Nabízí komfort pro náročné turisty i levnou dovolenou, čisté a teplé moře s korálovými útesy, množství restaurací, obchodů a promenád. Možnosti výletů na světoznámé památky a úchvatná místa v Egyptě.

Co navštívit:

  • Hurghada Marina - nový přístav s promenádou, množstvím restaurací a barů
  • Mosque El Mina Masjid - největší a nejkrásnější mešita v Hurghadě
  • Ostrov Giftun - nádherné bílé pláže s azurovou vodou
  • Noční život - oblíbené bary a kluby vybízejí k návštěve


MARSA ALAM
leží 250km jižně od Hurghady, v místě, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem. Moře zde je bohaté na podmořský život. Nachází se zde velké množství korálových útesů a také se v této lokalitě vyskytují delfíni a mořské želvy.

SHARM EL SHEIKH
se nachází na jižní části Sinajského poloostrova. Oblast se dále dělí na letoviska Naama Bay, Sharks Bay, Sham El Maya a Ras Om El Sid.  Zdejší letoviska nabízí svým klientům bohaté zázemí služeb (večerní zábavu, nabídky vodních sportů a výletů atd.), hotelů, jedny z nejlepších korálových útesů v Egyptě (např. NP Ras Mohamed s 80km dlouhým korálovým útesem)  mnohé další zajímavosti.

Vstupní formality 
Doporučujeme sledovat informace z MZV zde!
Od začátku roku 2002 mohou občané ČR získat za poplatek vízum na mezinárodním letišti v Káhiře, příp. na dalších vstupních místech
(letištích a přístavech) do země (Alexandria, Hurghada, Luxor, apod.). Cena víza činí 25 USD/os. Vízum může zajistit i naše CK za poplatek 790 Kč/os. Platnost pasu musí být ještě alespoň 6 měsíců po skončení cesty. 
Do konce dubna 2021 je vízum pro občany ČR a SR zdarma. Musíte se prokázat hotelovým voucherem.

Cizí státní příslušníky prosíme, aby se informovali o podmínkách vstupu do Egypta na příslušném zastupitelském úřadě. Upozorňujeme státní příslušníky ze zemí mimo Schengenský prostor, že letecká společnost nepřebírá zodpovědnost za škody vzniknuté nedodržením vízových a vstupových podmínek.

Počínaje dnem 1. září 2020 mění Egypt nařízením premiéra režim vstupu pro všechny příchozí na území země. Nově je na všech místech vstupu zavedena povinnost předložit při vstupu do země negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. PCR-test je nově vyžadován i v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a nadále v hlavním městě Káhiře.
V letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu 30 USD.
Děti do 6 let jsou z povinnosti předložení testu vyloučeni a nemusejí PCR-test podstupovat!Egyptská měna / platby v Egyptě
Místní měnou je egyptská libra (1 EGP = cca 0,69 CZK). Směnárny jsou otevřeny denně, nepřijímají české koruny, proto doporučujeme vzít si s sebou USD či Euro. Při užití platebních karet dbejte zvýšenou bezpečnost.

Nabídky 2021
O destinaci
Letenky Air Cairo
Ceny zpátečních letenek již od


 
Výše uvedené ceny v ekonomické knihovací třídě jsou v CZK platné ke dni 08.09.2021. Cena od - je včetně servisního poplatku.

Ceny jsou orientační včetně tax, v nejnižší knihovací třídě. Taxy se mění dle kurzu koruny a zahrnují servisní poplatek.
Let do Káhiry je přes Hurghadu.

Počet míst je limitován. Vždy vám zajistíme ty nejlepší ceny, které jsou pro daný let dostupný.
O destinaci
Flotila Air Cairo
Hurghada
25°C
jasno
O destinaci
Marsa alam
O destinaci
Hurghada
O destinaci
Sharm El Sheik
O destinaci
Mimořádna změna: časy na odlet 2Oct21
O nás
Letecká společnost Air Cairo byla založena roku 2003. Cílem vzniku letecké společnosti bylo provozovat charterové lety mezi Egyptem, Evropou a oblastí zálivu.
O destinaci
Vlastníkem webových stránek je zastoupení Air Cairo v České republice a na Slovensku.
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo
Air Cairo